logo 2

جمع کردن موی حیوانات خانگی

کلینیک دامپزشکی : موی حیوانات خانگی شما با اینکه عاشق آن ها می باشید، هنگامی که در لباس، فرش، اثاثیه و مبلمان ظاهر می‌ گردند می‌ توانند آزار دهنده باشند، بنابر این نیاز به آگاهی در مورد جمع کردن موی حیوانات خانگی خواهید داشت. هر چند این بدان معنا نمی باشد که شما دیگر نمی‌ توانید از حیوانات خانگی و مورد علاقه‌ ی خود نگهداری کنید.
جمع کردن موی حیوانات خانگی به وسیله رطوبت : کف دست خود را در کاسه‌ ای از آب فرو کرده و با حرکت رو به پایین مو های حیوانات خود را تمیز نمایید. موی حیوانات بر روی دست شما به‌ صورت توپ در می آید و در کف دست شما جمع می گردد. این حالت به این علت مناسب و کار آمد می باشد که موی حیوانات خانگی خیس خواهد شد و سنگین‌ تر می‌ گردد. همچنین این حالت باعث می‌ شود که موی حیوانات به علت الکتریسیته‌ ی ساکن به لباس شما نچسبند و لباس شما پر از مو نشود.
برای جمع کردن موی حیوانات خانگی از یک وسیله‌ ی تمیز کننده مانند اسفنج مورد استفاده در آشپزخانه استفاده نمایید. اگر می‌ خواهید مو های حیوانات خود را از یک فرش کم تراکم جمع آوری کنید می‌ توانید از یک اسفنج استفاده کنید. با استفاده از این اسفنج مبلمان و فرش‌ ها را به‌ خوبی تمیز کنید و مو های باقی‌ مانده را با دستتان تمیز کنید.
جمع کردن موی حیوانات خانگی با استفاده از چسب : برای جمع آوری موی حیوانات می توانید از چسب‌ های نواری استفاده نمایید تا بتوانید برخی از خز ها را نیز با آن تمیز کنید. بدین صورت که بخشی از دست خود را آغشته به چسب کرده و مو ها را تمیز کنید.
جذب مغناطیسی برای جمع کردن موی حیوانات خانگی : یک دستکش لاتکسی پوشیده و در حالی‌ که این دستکش را به دست دارید به روی زمین دست بکشید، بدین ترتیب موی حیوانات باید به دست شما بچسبد. این حالت می‌ تواند با انواع دستکش‌ های پارچه‌ ای دیگر نیز رخ دهد. بخش پلاستیکی دستکش را خیس نمایید تا کار آیی آن را چند برابر گردد.
یک بادکنک باد کرده و این بادکنک را بر روی سطوح بکشید تا موی حیوانات را جمع کنبد. سطح دارای الکتریسیته‌ ی ساکن بادکنک مو ها را جمع می کند که در این روش برای جمع‌ آوری بیشتر مو بادکنک را بار دیگر مورد استفاده قرار بدهید.
می توانید از جارو های پلاستیکی استفاده کنید. در این حالت به‌ صورت کار آمد می‌ توانید مو های چسبیده به سطح را تمیز کنید. این جارو با ایجاد الکتریسیته‌ ی ساکن قادر است مو ها را به سمت خود جذب کند.
استفاده از کفی‌ های پلاستیکی پیشنهاد می شود. از کفی‌ های پلاستیکی برای کفش‌ های خود استفاده کرده ، کفش‌ ها را پوشیده و پای خود را بر روی زمین و یا فرش بکشید و تمام مو ها جذب کند.
از نرم‌ کننده‌ ی پارچه می باشد. نرم‌ کننده‌ ی پارچه می‌ تواند باعث جمع شدن موی حیوانات شود. همچنین شما می‌توانید سطح را با نرم‌ کننده و آب مرطوب نمایید تا بتوانید مو ها را به وسیله ی آن جمع کنید.
جلوگیری از توده شدن موی حیوانات : لباس‌ های خود را در محلی قرار بدهید که حیوانات خانگی به آنجا نمی‌ روند و اغلب آن‌ ها را تمیز کنید تا از میزان مو های جذب شده توسط آن‌ ها کاسته گردد. همچنین شما باید بر روی فرش‌ ها و اثاثیه جارو کشیده و فرش‌ هایی را که حیوانات با آن‌ ها در ارتباط هستند جارو کنید و در فواصلی دوره ای بشویید.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک