logo 2

ریزش موی حیوانات خانگی

کلینیک دامپزشکی : حتما به این فکر می کنید که به چه روشی می توان مانع از ریزش مو شد؟ متاسفانه پاسخ منفی است و در واقع به هیچ روشی نمی توانید ریزش مو در حیوانات خانگی را به طور کامل متوقف نمایید. اما به روش های ذیل می توانید ریزش مو را کنترل کنید.
حمام کردن : حمام کردن حیوان موجب خلاصی از دست مو های کهنه می گردد. ضمن به گردش افتادن جریان مناسب خون، حیوان خوشبو و پاکیزه خواهد شد. حتما تا کنون متوجه شده اید که هنگامی که از موعد حمام حیوان می گذرد، ریزش موی او شدید تر می شود.
برس کشیدن : حیوانات خانگی نیازمند به برس کشیدن و شانه کردن مرتب هستند. با این روش می توانید حجم بسیاری از مو های قدیمی را که آماده ریزش هستند مهار سازید. این روش نه تنها میزان ریزش مو بر روی لباس ها، مبلمان و سایر وسایل شما را کاهش می دهد بلکه موجب گردش جریان خون در سطح پوست حیوان می گردد. شانه کردن باید به صورت روزانه، مرتب و حدود 10 دقیقه ای طول بکشد.
جارو کشیدن : خانه و اتومبیل خودتان را جارو برقی بکشید. جارو های قدرتمند به طور معمول مو های حیوان را به راحتی در بر می گیرند . برای افرادی که بیشتر از یک سگ یا یک گربه در منزل دارند، جارو کشیدن روزانه پیشنهاد می گردد.
شست و شو : شستن محل خواب و استراحت حیوان، روش مناسبی برای خلاص شدن از شر مو های مزاحم می باشد. در صورتی که حیوان شما در کنار شما می خوابد، شستشو و تعویض ملحفه ، پتو و غیره پیشنهاد می گردد.
بستن در محل نگهداری لباس : درب کمد و دروار لباس های شخصی خود را به طور کامل ببندید. اجازه وارد شدن حیوان به محلی که لباس های خود را نگهداری می کنید، ندهید.
رول چسب دار : از رول چسب دار مخصوص استفاده نمایید. ورل مخصوص رفع پرز و مو، برای زدودن مو از روی لباس و مبلمان کمک به سزایی به شما می کند.
ویتامین : دلیل دیگر ریزش مو، کمبود ویتامین در حیوان می باشد. با تجویز دامپزشک جهت مصرف ویتامین در حیوان می توانید ریزش مو را کنترل و محدود کنید.
دمای مناسب محل زندگی : گرم کردن بیش از حد منزل، ریزش موی حیوان را افزایش می دهد. با شیوع فصل سرما و گرم کردن بیش از حد خانه ، حیوان را تحت شرایط مشابه تغییر فصل قرار دهید و شما با ریزش موی بیشتری مواجه می گردید. با تهویه درست هوای منزل خود از ریزش مو پیشگیری کنید.

ریزش موی حیوانات خانگی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک