logo 2

شانه زدن موی خرگوش

کلینیک دامپزشکی : دقیقا بر عکس گربه ها که از طریق استفراغ یا هربال در گربه ها موی بلعیده شده را بالا می آورند خرگوش ها قادر نمی باشند موی بلعیده شده را از دهان خود خارج کنند و این مو از طریق مدفوع از بدن آن ها خارج می گردد اما در صورتی که مقدار موی بلعیده شده زیاد باشد ممکن است منجر به مسدود شدن روده یا همان انسداد روده و در نهایت مرگ حیوان شود. در کنار تغذیه ی مناسب شانه زدن موی خرگوش می تواند برای جلوگیری از این اتفاق تاثیر گذار باشد.
می توانید در هفته 3 الی 4 بار پشم خرگوش خود را شانه بزنید و در صورتی که خرگوش شما مو بلند می باشد و قصد کوتاه کردن آن را ندارید حتما باید هر روز مو های او را شانه بزنید.
شانه زدن موی خرگوش به خصوص در زمانی که خرگوش شما دوره ی ریزش موی خود را سپری می کند بسیار مهم می باشد. خرگوش شما ممکن است هر 3 ماه یک بار مقدار زیادی از موی خود را از دست بدهد و حتی ممکن است کاملا مو هایش بریزد. در این دوره باید تا جایی که امکان دارد موی او را شانه بزنید و توجه کنید که برای انجام این کار باید از شانه های مخصوص خرگوش استفاده نمایید. زیرا خرگوش ها پوست نازک و بسیار حساسی دارند که به راحتی تحریک می گردد.
معمولا دو نوع شانه برای شانه زدن موی خرگوش وجود دارد:
petting brushes : این نوع از شانه ها لطیف تر می باشند و برای خرگوش احساس خوبی ایجاد می کنند.
silcker brushes : این نوع از شانه ها از سیم های محکم تری تشکیل شده است که مو ها را سریع تر جمع می کند.
در صورتی که خرگوش شما حساس و بداخلاق است یا شما می خواهید با شانه کردن مو های خرگوش خود رابطه ی محکمی با او ایجاد کنید بهتر است از شانه های نوع اول استفاده نمایید و در صورتی که خرگوش شما مو بلند باشد باید از شانه ی نوع دوم استفاده کنید تا موی بیشتری جمع شود. به هر حال شما باید از مسئله ی شانه زدن موی خرگوش ها غافل نگردید در صورتی که خرگوش شما علاقه ای به شانه زدن ندارد زیاد مقاومت نکنید و سعی کنید با صدای آرام و دادن خوراکی مورد علاقه اش او را خوشحال کرده و این تجربه را برای او دلپذیر نمایید .

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

شانه زدن موی خرگوش

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک