logo 2

عقیم سازی

عقیم سازی فرآیند حذف ارگان‌های تولید مثلی در سگ‌ها و گربه‌هاست عقیم سازی در جنس ماده شامل خارج‌ سازی رحم و تخمدان و در جنس نر تخلیه بیضه‌ها می‌باشد . عقیم سازی در دو جنس ماده و نر باید توسط دامپزشک صورت بگیرد در این عمل بیهوشی عمومی مورد نیاز است علت پیچیده تر بودن عقیم سازی در جنس ماده این است که اندام مورد نظر داخلی است.
اگرچه تمام عمل‌های جراحی ریسک‌های خودشان را دارند اما عقیم سازی یکی از رایج ترین عمل‌های جراحی در میان حیوانات است و اکثر سگ‌ها و گربه‌ها خیلی خوب از پس آن برمی‌آیند ، حتما دستورالعمل منع غذایی و آشامیدنی را قبل از جراحی رعایت کنید و تمامی توصیه‌های بعد از عمل و مراقبت‌های در خانه مانند استفاده از داروهای مسکن را به خوبی انجام دهید.
اصلی ترین علت عقیم سازی سگ نر جلوگیری از شکل گیری رفتارهایی است که تحت تاثیر هورمون های جنسی ایجاد می شوند ، پیش گیری از تکثیر ناخواسته ، تومور های بیضیه ای، درمان آبسه های بیضه ، بزرگ شدگی خوش خیم پروستات و می باشد .
عقیم سازی سگ و گربه ماده به دلیل متوقف ساختن فحلی و جلوگیری از آبستنی ، جلوگیری از ایجاد پیومتر ، سرطان های رحم و تخمدان از مزایای این عمل می باشد لازم به ذکر است که شیوع سرطان پستان در حیوانات ماده ای که در سن پایین عقیم شده اند بسیار کم تر از سایر حیوانات می باشد همچنین
بارداری کاذب از جمله مشکلات رایج باروری است که یک گربه ی ماده میتواند با آن مواجه شود جفت گیری کردن باعث تخمک گذاری در گربه های ماده می شود اما گاهی گربه باردار نمی شود گربه دچار تغییراتی می شود که نشان می دهد باردار شده است در صورتی که اینطور نیست نوک سینه های گربه قرمز تر و متورم می شوند اما شیری تولید نمی شود چربی ها باعث می شوند شکم بزرگ تر بنظر برسد برای یک گربه بارداری کاذب مشکلی است که مدت آن بین 3-7 هفته می باشد .

عقیم سازی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک