logo 2

کوتاه کردن به موقع ناخن

کلینیک دامپزشکی : رعایت مسائل بهداشتی از دو جهت دارای اهمیت می باشد ، یکی شادابی و سلامتی حیوان مورد علاقه شما و دیگری، در امان ماندن از مشکلات پیگیری های درمانی و همین طور آزار و اذیت هایی که در این راه برای شما و حیوان تان یه وجود می آیند.
بیماری های مختلفی پنجه ها و ناخن های این حیوانات را درگیر می سازند که در حقیقت منشاء اصلی آغاز آن ها، وضع نامناسب و غیر بهداشتی ناخن ها می باشد. برای جلوگیری از رشد بیش از اندازه ی ناخن ها و متعاقب آن بروز مشکلاتی همانند شکستگی و پیچ خوردگی آن ها باید به طور مداوم دست و پای حیوان را از نظر وضعیت ناخن ها کنترل کنید.
رشد بیش از حد ناخن های حیوانات : اگر ناخن بیش از حد معمول رشد کرده باشد دچار شکستگی خواهد شد که در این صورت موجب خونریزی ، درد شدید و در نهایت لنگش حیوان می شود. رشد بیش از حد ناخن در مواقعی باعث پیچ خوردگی و نفوذ به داخل پوست و گوشت می گردد که همین مسئله موجب مشکلات بدتری می شود که از آن جمله می توان به مشکلات قبلی، ظهور عفونت های موضعی و متعاقب آن عمومی اشاره کرد.
از دیگر عواقب بلند بودن ناخن ها ایجاد خراش های عمیق بر بدن صاحبان آن ها در هنگام نوازش و سایر ارتباطات می شود که خود باعث مشکلات جدی تری می گردد. از طرف دیگر به علت این که در طبیعت این حیوانات ناخن های خود را با کشیدن به اجسام سخت می سایند و این مورد بصورت غریزی می باشد، در خانه نیز آن ها به اجبار ناخن های خود را روی مبلمان و اثاثیه می کشند که موجب نارضایتی صاحبان خود و ایجاد خسارت های اقتصادی به خانواده می گردند.
با اندکی توجه و رسیدگی و همین طور معاینه های دوره ای توسط دامپزشک و مراکز خدمات دامپزشکی می توانید از بروز تمام این مشکلات جلوگیری کنید.
روش کوتاه کردن ناخن های حیوانات خانگی : بازدید های مداوم ناخن ها مخصوصا بعد از مواقعی که حیوان را برای بازی به فضا های طبیعی می برید، ضروری می باشد. با تهیه یک ناخن گیر دامپزشکی نیز می توانید به روشی که توضیح داده خواهد شد از بروز بیماری های ذکر شده پیشگیری کنید.
اندازه توصیه شده برای برداشت ناخن، کوتاه کردن قسمت شفاف انتهایی آن می باشد به طوری که این قسمت از ناخن، به وضوح روشن تر و شفاف تر از بقیه قسمت ها می باشد . برای انجام این کار باید حیوان را مقید ساخته و به پهلو بخوابانید تا در حین گرفتن ناخن به حیوان آسیب وارد نگردد.
در صورتی که بار اول است که می خواهید به گرفتن ناخن حیوان خود اقدام نمایید فقط قسمت نوک کاملا شفاف ناخن را با ناخن گیر بردارید تا آسیبی به حیوان وارد نشود . یک بار ناخن حیوان را در مقابل نور مشاهده کنید و متوجه شوید که قسمت انتهایی آن روشن تر از سایر بخش های ناخن می باشد
مطمئن باشید در دفعات بعدی عادت می کنید و به سادگی می توانید قسمت اضافی را بدون هیچ مشکلی بردارید. البته لازم به ذکر است که ناخن های این حیوانات دارای عروق خونی می باشند و اگر در هنگام برداشت ناخن دقت نکنید حتماً دچار خونریزی می گردند.
با این تفاسیر حتما به اهمیت کوتاه کردن و مراقبت از ناخن های حیوانات خانگی پی برده اید. البته کوتاه کردن ناخن ها باید به اندازه ای باشد که به حیوان آسیب وارد نگردد.

کوتاه کردن به موقع ناخن

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس