logo 2

بیماری های گربه ها

کلینیک دامپزشکی : اسهال و استفراغ از بیماری های رایج در گربه ها : این بیماری معمولا با آنچه گربه خورده است در ارتباط می باشد. این می تواند به دلیل خوردن غذا و یا گیاهی باشد که با آن ها سازگاری ندارد و یا حتی به علت سرعت زیاد در غذا خوردن باشد و یا می تواند علائمی از یک مسئله ی جدی تر مثل بیماری و یا حتی عفونت باشد.
اسهال و استفراغ در گربه ها معمولا مسئله مهمی نمی باشد، اما در صورتی که اسهال و استفراغ، استفراغ های بشت سر هم، اسهالی که بیش از یک روز طول بکشد و یا اسهال همراه با خون و یا لکه های سیاه ( که می تواند علائمی از خونریزی های داخلی شکم و یا معده باشد ) مشاهده گردد، باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود.
بیماری های عفونتی : رایج ترین نوع عفونت در گربه ها ، عفونت تنفسی است که تعدادی از آن ها با واکسیناسیون قابل پیشگیری هستند. خروپف کردن، آبریزش چشم و بینی، سرفه، تب و سوزش دهان از علائم این نوع بیماری هستند.
اغلب عفونت ها ویروسی می باشند و کار زیادی از شما ساخته نخواهد بود، بنابر این پیش از اینکه حیوان به این عفونت های کشنده مبتلا گردد او را در دوره های زمانی مشخص برای معاینه نزد دامپزشک ببرید.
سرطان : از سرطان های شایع در گربه ها ، سرطان سیستم لنفاوی می باشد که ممکن است با ویروس اسحال خونی در ارتباط باشد. این بیماری می تواند داخل روده ها یا قفسه سینه باشد .
بیماری دستگاه ادراری تحتانی : این بیماری گربه یک سری شرایط مختلف را در بر می گیرد که مثانه و مجاری ادراری گربه را تحت تاثیر خود قرار می دهند.
بیماری کرم قلب : گربه ها میزبان های خوبی برای این بیماری نمی باشند. بعضی گربه ها امکان دارد هیچگونه علائمی نداشته باشند، در حالی که برخی می توانند علائمی همانند سرفه کردن ، مشکلات تنفسی و استفراغ داشته باشند. متاسفانه درمان قطعی برای این نوع بیماری وجود ندارد و می تواند مرگبار باشد. خبر خوب و امیدوار کننده این است که تعداد زیادی از گربه ها خودشان بر این بیماری غلبه می کنند. در موارد بسیاری، دامپزشک ممکن است درمان های دارویی و یا جراحی را پیشنهاد کند، اما این درمان ها بسیار خطرناک می باشند. نکته مهم خوراندن دارو های پیشگیری از این بیماری و چک آب های منظم دامپزشکی می باشد.
بیماری کلیوی : بیماری کلیوی در گربه ها موجب عدم توانایی آنها در دفع سموم از طریق ادرار می گردد، که این امر موجب ورود سموم به سیستم خونی حیوان خواهد شد. بیماری های کلیوی دارای دلایل زیادی از جمله فشار خون بالا، عفونت، قرار گرفتن درد معرض سموم، سنگ کلیه و یا سرطان می باشند.
سن یکی دیگر از فاکتور های این بیماری می باشد. بیماری های کلیوی در گربه های مسن بیشتر به چشم می آیند. علائم این بیماری شامل کم کردن وزن، بی اشتهایی ،اسهال و استفراغ و بی حالی هستند ، اما برخی از گربه ها هیچگونه علامتی ندارند. درمان ها معمولا پس از شناسایی دلیل بیماری و بررسی شرایط درمان آغاز می گردند.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

بیماری های گربه ها

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس