logo 2

تب در گربه ها

کلینیک دامپزشکی : بدن، منطقه کنترل های مغز را برای افزایش بدن (که احتمالا واکنشی در برابر حمله ی موجود خارجی همانند میکروب است) مجددا به کار می اندازد. از آنجا که بسیاری از میکروب ها در محیط های گرم نمی توانند رشد کنند، با افزایش دمای بدن می توان بسیاری از این مهاجمان را از بین برد.
توجه داشته باشید که تب معمولا با هیپوترمی ( که بر اساس محیط های اخیری که گربه در آن بوده، است) تفاوت دارد. برای مثال دمای بدن گربه ای که در یک ماشین گرم است بالا می رود ، اما این تب نمی باشد. هیپوترمی در حیوانات به صورت نفس نفس زدن بیش از حد، افزایش ضربان قلب و نبض ظاهر می گردد. تب در حیوانات نشان دهنده ی پریشانی آن ها نمی باشد. در حالت عادی دمای بدن گربه بین 100.5 الی 102.5 درجه فارنهایت می باشد.
دلایل تب در گربه ها عبارتند از : عفونت - واکنش دربرابر مواد مخدر - التهاب - سرطان - بیماری های سیستم ایمنی مثل ایدز در گربه ها - ناشناخته (منشا تب مشخص نمی باشد)
علائم و نشانه های این مسئله عبارتند از : بی حالی - تغییر در رفتار گربه - نخوردن و ننوشیدن (بی اشتهایی) - مخفی شدن - تورم یا برآمدگی (آبسه یا تومور)
تب به آسانی قابل تشخیص می باشد و دمای بالای 103 فارنهایت نشان دهنده تب است. تشخیص علت تب (که در اغلب موارد به دلیل عفونت است) می تواند چالش برانگیز باشد. رفتارهای اخیر حیوان و آزمایشات می تواند علت تب یا منبع عفونت را مشخص کند. متاسفانه، اگر علت تب به آسانی مشخص نگردد آزمایش های بیشتری باید انجام بگیرد.
درمان تب بستگی به علت و شدت آن دارد. بعضی از تب های خفیف شاید درمان نشوند ، زیرا ممکن است برای کمک به ازبین بردن باکتری های مهاجم و یا ویروس باشد. اگر علت تب بر اساس یافته های شرح حال (رفتار های گربه) و معاینه فیزیکی تشخیص داده نگردد، معمولا دامپزشک به منظور تلاش برای پیشگیری از افزایش تب تا قبل از روشن شدن علت آن، یک دوره مصرف آنتی بیوتیک ها را تجویز می کند. دارو می تواند برای از بین بردن تب های بیش از 104.5 الی 105 فارنهایت، در ابتدا مفید واقع شود. البته معمولا برای درمان تب از کتوپروفن استفاده می شود.

تب در گربه ها

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک