logo 2

جراحی عقیم سازی گربه نر

بعضی از کسانی که گربه دارند از این که بخواهند گربه را عقیم کنند شک و تردید دارند و از حداقل خطرات آن که نسبت به مزایای آن ناچیز است می ترسند برای جلوگیری از آوردن تعداد بسیار زیاد گربه بهتر است که گربه را عقیم نمود ، جراحی عقیم سازی به شدت به صاحبان گربه توصیه می شود تا از تولید مثل آن ها جلوگیری شود همچنین عقیم کردن موجب کاهش جنب و جوش گربه های نر می شود که این امر خطرات آسیب دیدن را نیز کم می کند ، گربه در هر سنی از عمر خود می تواند تحت عمل جراحی عقیم سازی قرار بگیرد اما بهتر است که در زمان بلوغ جنسی یعنی ۶ یا ۷ ماهگی این عمل صورت بگیرد جهت آشنایی شما با این جراحی به شرح مختصری از آن می پردازیم .
گربه شب قبل از جراحی باید پرهیز غذایی داشته و دارای معده خالی درهنگام تزریق ماده بیهوشی باشد جهت جراحی عقیم سازی در ناحیه اسکروتوم یک شکاف کوچک ایجاد می شود، بیضه و بند آن خارج شده و بند بیضه به دور محور خود گره زده شده و به این ترتیب خون بندی می شود ، به دلیل کوچک بودن محل برش ایجاد شده شکاف نیازی به بخیه ندارد .
مراحل پس از جراحی چگونه است ؟ مشکل خاصی پس از این جراحی گزارش نشده است به هر حال بهتراست که پس از اتمام جراجی ، به مدت 2 تا 3 ساعت حیوان تحت مراقبت قرار گیرد و در صورتیکه خونریزی از محل جراحی مشاهده نشد می توان آن را به منزل برد.

جراحی عقیم سازی گربه نر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک