logo 2

خرافات در مورد گربه

کلینیک دامپزشکی : می گویند گربه ها ۹ تا جان دارند، این خرافه شاید به دلیل اسکلت انعطاف پذیر گربه ها ساخته شده است. بدن گربه ها به گونه ای طراحی شده است که امکان خزیدن و خروج آن ها را از فضا های بسیار تنگ فراهم می کند. آنچه موجب طول عمر گربه ها می گردد رژیم خوب و مراقبت از آن ها از جمله بررسی و چکاب منظم آن ها در دامپزشکی می باشد.گربه هایی که درون خانه ها و در کنار انسان ها زندگی می کنند به طور متوسط بین ۱۲الی ۱۴ سال عمر می کنند. بیشترین طول عمر ثبت شده برای گربه ها ۳۵ سال می باشد. البته طول عمر گربه های خیابانی بسیار کوتاه تر از طول عمر گربه های خانگی می باشد. این امر به دلیل وجود حوادث و خطرناک در بیرون از خانه نظیر تصادف، قرار گرفتن در آب و هوای بد و همین طور ابتلا به برخی از بیماری می باشد.
می گویند گربه همیشه روی پایش فرود می آید . هنگامی که گربه ای از فاصله کوتاهی پرش می کند می تواند بدنش را طوری تنظیم نماید که روی چهار پای خود به روی زمین بیاید. اما این حقیقت در مورد ارتفاع های بلند صادق نمی باشد و سقوط از ارتفاع بلند موجب مرگ و رسیدن صدمات جدی و برخی از اوقات جبران ناپذیری به گربه ها می گردد. پنجره بدون حفاظ یا پنجره ای که به خوبی بسته نشده باشد می تواند برای گربه ها کشنده باشد. برخی از حوادث نیز زمانی که کولر پشت پنجره را برای تمیز کردن و یا تعمیر از جای خود بردارید برای آن ها رخ می دهد. بالکن های خانه نیز تهدید جدی برای گربه ها به حساب می آیند، به علت این که گربه ها معمولا زمانی که در حال تعقیب حشرات می باشند از بالکن به پایین پرت می شوند. سد کردن همه راه های خروج برای گربه ها در خانه هایی که در ارتفاع بالا وجود دارند و کسب آگاهی در مورد خطراتی که جان گربه ها را تهدید می کند موجب می گردد این حیوانات بیشتر زندگی کنند.
می گویند گربه ها در شب هم می توانند می بینند. گربه ها در تاریکی مطلق ، دید ندارند اما قوه بینایی آن ها در شب از انسان ها بسیار بهتر می باشد. دید آن ها در نور بسیار کمتر از دید انسان ها است و در نور متوسط در شب قوی تر می باشد.
در صورتی که خواهان حفاظت از دید گربه ها می باشید نباید هیچ گاه غذای سگ ها را به آن ها دهید. اسید آمینه برخلاف سگ ها در بدن گربه ها تولید نمی گردد و نبود این اسید موجب ایجاد مشکلات بینایی در گربه ها می گردد. گربه ها نسبت به سگ ها به میزان بیشتری پروتئین نیازمند می باشند.

خرافات در مورد گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس