logo 2

دستشویی گربه

کلینیک دامپزشکی : اگر گربه ی شما در جایی غیر از ظرف مخصوص مدفوع و ادرار می‌ کند ، گربه‌ ی خود را تعقیب کنید یا از یک دوربین فیلمبرداری استفاده کنید تا بتوانید محل دفع گربه را شناسایی کنید. آن محل بهترین جا برای قرار دادن ظرف خاک جدید گربه ی شما خواهد بود ، به این علت که خودش آنجا را انتخاب کرده است.
گربه‌ ها حس بویایی بسیار قوی دارند، بنابر این محل نامناسبی را گربه آنجا ادرار و مدفوع کرده است باید چند بار شسته گردد. ابتدا با آب محل را چند بار بشویید، نباید از صابون و مواد شستشو با بوی نعنا و بو های تند استفاده کنید.
اگر پارچه و یا فرش است می‌ توانید از سودای گاز دار استفاده نمایید تا حباب های سودا کاملاً بو را از تار و پود فرش از بین ببرند. سپس با دستمال و پارچه محل را به خوبی خشک کنید و از یک اسپری خوشبو‌ کننده در آن محل استفاده نمایید.
محلی نامناسبی که گربه در آنجا ادرار یا مدفوع کرده است را با پلاستیک ضخیم بزرگ یا فویل الومینیومی بپوشانید و با تغییر جنس محل و مطمئن باشید که با پوشاندن آن با پلاستیک علاقه گربه به آن محل کاهش می‌یابد.
ظرف خاک گربه ها ، باید 1.5 برابر طول بدن گربه از سر تا انتهای دم باشد. گربه‌ ها ظرف های کوچک را دوست ندارند. اغلب گربه‌ ها به ظرف خاک سر باز (بدون سقف) تمایل دارند. برای گربه های پیر و مبتلا به آرتروز و بچه گربه‌ ها از ظرف خاک با لبه کوتاه استفاده نمایید.
بعضی از گربه‌ ها خاک عمیق و برخی خاک کم عمق را ترجیح می‌ دهند. از مقدار خاکی که می‌ کنند می‌ توانید بفهمید که چه عمقی را دوست دارد. اگر گربه شما تا ته ظرف خاک را کند پس خاک پر عمق دوست دارد و برعکس این مسئله نیز ممکن است اتفاق بیافتد . به طور کلی عمق 3 سانتی‌ متر مناسب می باشد.
ظرف خاک باید در مکانی خلوت و کم رفت و آمد باشد و از محل ظرف غذای حیوان دور باشد. شست و شوی هفتگی ظرف دفع فضولات با آب خیلی داغ، آلودگی و بو را از بین خواهد برد. فقط از یک ضد‌عفونی کننده ملایم و بی‌ بو استفاده نمایید، حتی می توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید و ظرف را به خوبی آبکشی نمایید.
ته ظرف در اثر چنگ زدن گربه خراشیده می‌ شود و این خراش ها بو و آلودگی را در خود نگه می‌ دارند. بنابر این بهتر است هر چند وقت یکبار ظرف خاک جدیدی تهیه کرده و جایگزین ظرف قدیمی کنید.
در ظرف باید از بستری استفاده کنید که خود گربه شما مایل است. خاک، چوب ، کاغذ، کریستال و پارچه از انواع بستر هایی می باشند که برای گربه‌ ها استفاده می‌ گردند. گربه‌ ها بیشتر علاقه مند به خاک‌ های بی‌بو و نرم می باشند.
خاک هایی که چسبنده می باشند و گلوله می‌ گردند مناسب نیستند ، به این علت که هم بو را در خود نگاه می‌ دارند و هم به موی گربه می‌ چسبد و به نقاط دیگر خانه منتقل می‌ گردند. گربه‌ ها خاک‌ های درخشنده را ترجیح می‌ دهند و شما می‌ توانید برای ایجاد درخشندگی کف ظرف خاک را با سلفون پوشانده و روی آن خاک مخصوص را بریزید.

دستشویی گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک