logo 2

رژیم غذایی بچه گربه

کلینیک دامپزشکی : اولین کاری که باید بکنید این است که بدنبال یک دامپزشک خوب بگردید و مشکل را با او در میان بگذاریدف به دلیل این که ناراحتی معده می تواند نشانه ای از بیماری بزرگتری باشد . دامپزشک بر اساس معاینات شکم و دستگاه گوارشی حیوان قادر است بیماری های او را تشخیص بدهد ( برای مثال وجود انگل ،التهاب روده ،آلرژی به برخی از غذا ها و عفونت های باکتریایی و غیره ) .
هم چنین دامپزشک می تواند بیشتر در مورد رژیم غذایی گربه ی شما کمکتان کند ، به علت این که در برخی از موارد اصلا احتیاجی به استفاده از مواد غذایی خاص نیست بلکه با استفاده از منوی ساده تر نیز مشکل قابل رفع می باشد.
دست نگه دارید شما باید تا پیش از استفاده از رژیم غذایی جدید ،عادات غذایی گربه ی خود را بدانید . این که معده ی بچه گربه ی شما حساس شده است ممکن است ناشی از عادات غذایی بد او باشد که با حذف آن ها و جایگزین کردن عادات خوب مشکل حساس بودن معده نیز رفع گردد . در اینجا برای شما چندین مثال از عادات غذایی بد را عنوان می کنیم :
استفاده از غذا های انسانی - پرخوری بیش از اندازه - غذا خوردن سریع - مصرف لاکتوز : که این لاکتوز از طریق لبنیات های انسانی مانند شیر ،ماست و غیره وارد بدن گربه می گردد .
این موارد بیشترین دلایل به وجود آمدن حساسیت های گوارشی در بچه گربه ها می باشند که باید آن ها را به طور کلی از رژیم غذایی بچه گربه خود حذف کنید و سعی کنید کاری کنید که آن ها را ترک کند .
به خاطر داشته باشید این تغییرات را ناگهانی بوجود نیاورید ، زیرا اینگونه بیشتر به معده و سیستم گوارشی اسیب وارد می گردد .باید این کار را ارام و به تدریج انجام بدهید .
راهنمایی و پیشنهادات دامپزشک در مورد رژیم غذایی گربه ی شما بسیار مهم می باشد . دامپزشک می تواند هم با استفاده از دارو و هم با استفاده از فرمول های غذایی حسایست را کاهش بدهد، اما شما می توانید از فرمول های غذا های تجاری مخصوص بچه گربه ها با سیستم گوارشی حساس استفاده نمایید. خوشبختانه این نوع محصول تقریبا در تمامی برند ها موجود می باشد و می تواند برای رفع مشکل، کمک بسیاری به شما و گربه مورد علاقه ی شما کند .
به یاد داشته باشید هرگز از نسخه های غذای گربه های بزرگ سال و بالغ استفاده نکنید، به دلیل این که نیاز های غذایی گربه های بالغ با بچه گربه ها کاملا متفاوت می باشد و اینکار تنها موجب صدمه ی بیشتر به بچه گربه می گردد . هم چنین به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان تنظیمات و تغییرات غذایی ، رژیم بچه گربتان را بدون مشورت با دامپزشک انجام ندهید .
اگر بچه گربه ی شما معده ی حساسی دارد ، بسیار مهم است که علائم و نشانه های آنن ها را بشناسید زیرا ممکن است بیانگر وجود مشکلی بزرگتر باشد . او ممکن است به طور مکرر آب ریزش بینی داشته باشد ، در مدفوعش خون مشاهده گردد ، بیش از اندازه خسته به نظر بیاید ، به ندرت گرسنه گردد و میزان استفراغش زیاد گردد . در صورتی که این علائم را در بچه گربه ی خود مشاهده نمودید فورا با دامپزشک تماس بگیرید .

رژیم غذایی بچه گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس