logo 2

عقیم کردن گربه نر

کلینیک دامپزشکی : گربه های نر برای کنترل قلمرو خود با ادرار علامت گذاری می کنند و دامنه این علامت گذاری فقط در حیاط و یا تراس خانه شما نخواهد بود بلکه همه خانه را شامل می گردد. آن ها از ورود هر حیوان دیگر به این قلمرو به خوبی محافظت می کنند. آن ها حتی جهت حفظ این قلمرو ، حمله و رفتار های خشنی نیز از خود بروز می دهند. رفتار های تهاجمی و عصبی در گربه های بالغی که عقیم نشده اند بسیار بیشتر است و به همین میزان کنترل آن دشوار تر می باشد.
رفتار دیگری که از گربه های بالغ (معمولا عقیم نشده) سر می زند پرسه زدن آن ها در محیط خارج از خانه و حتی فرار برای جفت یابی می باشد. گاهی آن قدر آنها دور می گردند که راه خانه را پیدا نمی کنند، گاهی وارد قلمرو گربه دیگری می گردند و درگیری رخ می دهد و معمولا به گربه های خانگی در این جنگ ها جراحات عمیقی وارد می شود. حتی در مواردی مرگ گربه هایی که وارد قلمرو گربه نر دیگری شده اند نیز مشاهده شده ست.
فراموش نکنید که تیمار زخم های گربه شکست خورده شما پایان داستان تلخ نمی باشد. گاهی اوقات در اثر این جراحات آن ها به انواع ویروس و بیماری و حتی سرطان خون مبتلا می گردند که متاسفانه مورد آخر قابل درمان نمی باشد.
گربه های نر جهت حفظ قلمرو خود بسیار پافشاری می کنند تا جایی که گاهی اوقات بچه گربه ها داخل قلمرو را می کشند. البته این امر در مورد بچه های خودشان کمتر اتفاق افتاده است و هنوز روش انتخاب برخی از بچه گربه ها جهت کشتن توسط گربه نر برای ما نیز مشخص نشده است. تنها راه حل موثر و دائمی جهت کنترل رفتار های تهاجمی گربه نر بالغ عقیم کردن آن ها است. برخی از صاحبان گربه های نر تا زمان اوج این رفتار ها از عقیم کردن گربه خودداری می کنند اما تاخیر در این کار هیچ کمکی به رفع این حالات در گربه ندارد.
اکثر دامپزشکان بر این عقیده اتفاق نظر دارند که پیش از بروز این رفتار ها و در ابتدای بلوغ گربه نر باید نسبت به عقیم کردن شان اقدام نمود، این جراحی معجزه عظیمی در زندگی آن ها ایجاد می کند، دیگر نگران فرار آن ها از خانه نخواهید بود، احتمال ابتلا به برخی از بیماری ها در آن ها بسیار کاهش می یابد و حتی جان آن ها را در برابر حمله سایر گربه ها برای جنگ بر سر قلمرو حفظ خواهد نمود. البته پیش از هر اقدامی با افرادی که تجربه نگهداری از گربه دارند مشورت کنید ، زیرا آن ها با تجربه تر هستند و این دوران را گذرانده اند و می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

عقیم کردن گربه نر

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک