logo 2

مشکلات پوستی گربه

کلینیک دامپزشکی : انگل ها ، آلرژی ها، حشرات ، عدم تعادل غدد داخلی ، عفونت باکتریایی یا قارچی و بیماری های وابسته به تیره گربه سانان می توانند موجب بروز مشکلات پوستی گردند. بنابر این بازرسی پوست و مو ، هفته ای یک بار برای گربه هایی که به خارج از محیط خانه می روند و هر 15 روز برای گربه های داخل خانه لازم و ضروری می باشد.
هیربال یکی از دلایل مشکلات پوستی در گربه ها : لیسیدن بیش از اندازه ی گربه می تواند به دلیل مشکلات پوستی و یا حتی تسکین خارش باشد، اما بهتر است بدانید که لیسیدن بیش از حد می تواند منجر به هیربال در گربه ها شود.
علائم و نشانه های هیربال :عدم دفع مدفوع ، خس خس ، کاهش اشتها ، استفراغ ، وجود مو در مدفوع ، بی حالی
بعضی از مارک های تجاری ، غذا های خشک Anti hairball را به همراه فیبر بیشتر تولید می کنند که می توانید آن ها را از فروشگاه های لوازم حیوانات ( پت شاپ ) تهیه کنید.
در این گونه از موارد احتیاج به مراجعه فوری به کلینیک دامپزشکی خواهد بود :
ایجاد تورم : تورم نشان دهنده ی بروز عفونت می باشد و می تواند صدمه جدی به بافتی که متورم شده است وارد سازد. هم چنین در صورتی که این تورم در ناحیه سر و گردن باشد، می تواند تهدیدی جدی برای ادامه زندگی به حساب بیاید. آلرژی ها، انگل ها، حشرات و بیماری ها نیز می توانند باعث ایجاد تورم گردند.
چرک : وجود چرک نشانی از عفونت می باشد. سرطان، زخم، جوش ها، باکتری ها و عفونت های قارچی نمونه هایی از عوامل عفونت هستند که احتیاج به توجه ، رسیدگی و درمان دارند . شما باید در این گونه موارد باید به دامپزشک مراجعه کنید.
توده ها و تغییرات پوستی : زگیل ، کیست ، زخم باز همراه با چرک ، تجمع خون در زیر پوست و سرطان نمونه هایی از وجود برجستگی و برآمدگی ها می باشند . هر نوع تغییر رنگ در پوست می تواند نشانه ای از بروز سرطان باشد.
بیماری های واگیر دار : عفونت های قارچی بسیار مسری می باشند و باید فورا درمان گردند. همیشه بهترین راه حل برای درمان، مراجعه به دامپزشک خواهد بود.
عدم تعادل غدد داخلی : عدم تعادل غدد داخلی، تهدیدی برای ادامه زندگی نخواهد بود، اما در صورتی که سریع درمان نگردند ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی گردد. این عدم تعادل با نشانه هایی نظیر ریزش مو ، پف کردگی ، کاهش یا افزایش اشتها و عطش بسیار زیاد ظاهر می گردد.

 

برای اطلاع از خدمات کلینیک دامپزشکی با شماره تلفن 44279350 تماس بگیرید.

مشکلات پوستی گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک