logo 2

مناسب­ترین زمان برای تزریق واکسن گربه

مناسب­ترین زمان برای تزریق واکسن گربه
سیستم ایمنی نقش اساسی درحفظ سلامت گربه دارد یکی از مهمترین وظایف این دستگاه پیچیده محافظت از حیوان در برابر عفونت­های ناشی از ویروس­ها، انگل­ها، باکتری­ها، و...می­ باشد واکسن­ها به سیستم ایمنی بدن حیوان کمک می­کنند تا برای مقابله با هر کدام از این عفونت­ها آماده باشند واکسن­ها حاوی پادگن­هایی هستند که به عامل بیماری­زا شباهت دارند و بیماری در آنها کاهش یافته است و بنابراین سبب ایجاد بیماری نمی ­شوند وقتی واکسن دریافت می­ شود، سیستم ایمنی به آن پاسخ دفاعی می­دهد این پاسخ دفاعی تا مدت­ها حیوان را نسبت به عامل بیماری­زای اصلی مقاوم می ­سازد.
مناسب­ترین زمان برای تزریق واکسن و یادآوری­های آنها چیست؟ اگر حیوان از 4 ماه کوچکتر بود، بهترین زمان برای تزریق واکسن­های اصلی شش­ هفتگی و بعد ازتکرار آن هر 3-4 هفته یکبار تا دوازده­ هفتگی. اگر حیوان از 4 ماه بزرگتر بود، در صورتی که حیوان واکسیناسیون نشده یا نسبت به انجام واکسیناسیون تردید وجود داشت، باید 2 دوز واکسن اصلی به فاصله 3-4 هفته از همدیگر دریافت کند یادآوری واکسن ها یک سال پس از آخرین سری واکسن و بعد از آن هر 3 سال یکبار است.
واکسن هاری برای بچه گربه­ ها تا قبل از شانزده­ هفتگی، بین 8-12 هفتگی و برای گربه ­های بالاتر از 16 هفته 2 دوز به فاصله 1 سال از همدیگر تجویز می­ شود و ادآوری­ هاری از آن پس هر1 سال یکبار می­بایست انجام گردد.

مناسب­ترین زمان برای تزریق واکسن گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک