logo 2

نگهداری از گربه پس از عقیم سازی

نگهداری از گربه پس از عقیم سازی برای صاحبانشان مرحله ترسناکی است و آنها می خواهند راه درست نگهداری را پس از عمل عقیم سازی را بدانند با اجرای چند نکته ساده می توانید به بهبودی سریع گربه خود کمک کرده و پس از جراحی به بهترین شکل از او نگهداری کنید
هنگامی که جراحی به اتمام رسید و خواستید گربه خود را به خانه ببرید از دامپزشک در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوال کنید .
گیجی و بیحالی پس از عمل عقیم سازی طبیعی است ولی اگر گربه بیش از حد بیحال بود دامپزشک را مطلع کنید داروی ضد درد موجب حالت تهوع ، سر گیجه و پریشانی در گربه می شود ولی معمولا آنها پس از رسیدن به خانه آرام می شوند .
مدتی پس از جراحی گربه به صورت طبیعی احساس تشنگی شدید خواهد کرد ، شما باید ابتدا مقدار کمی به او آب بدهید زیرا اگر ناگهان مقداری زیادی آب بخورد ممکن است بالا بیاورد پس از رفع تشنگی و رویت نشانه های بهبودی می توانید غذا دادن به گربه را آغاز کنید .
بهتر است غذای همیشگی را به او بدهید ممکن است گربه کمی بی اشتها باشد معمولا پس از یک یا دو روز گربه اشتهای خود را به دست خواهد آورد در غیز این صورت با دامپزشک تماس بگیرید .
دارو های تجویز شده توسط دامپزشک را مرتبا به گربه خود بدهید و اگر دامپزشک به شما دستور تهیه داروی خاصی را داده است دقت کنید که دارو مخصوص انسان نباشد .
تمیز کردن روزانه زخم و نقاط اطراف آن اهمیت بسیاری دارد گربه شما تقریبا 10 روز پس از جراحی نیاز به معاینه توسط دامپزشک دارد ، بخیه ها ممکن است موجب خارش و اذیت گربه شوند بهتر است با دامپزشک مشورت کنید و در صورت نیاز آنها را بکشید .
گربه ممکن است شروع به لیس زدن بخیه ها کند و باعث باز شدن آنها شود ، مواظب باشید گربه بخیه ها را لیس نزند و در صورت امکان برایش یک قلاده الیزابت تهیه کنید تا نتوانند نواحی زخمی را لیس بزند در صورتی که بخیه ها باز شود نگهداری از گربه سخت تر است .
محبت و توجه به گربه در این دوره بسیار اهمیت دارد و گربه را در دوران بهبودی در وضعیت روحی بهتری قرار می دهد گربه شما در صورتی که به او محبت کنید و علاقه نشان دهید سریع تر بهبود خواهد یافت .

نگهداری از گربه پس از عقیم سازی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک