logo 2

گربه مسن با مشکلات ناشنوایی

دامپزشکی مرزداران :هنگامی که سن گربه ها به 7 الی 11 سالگی می رسد نشانه هایی از سن زیاد نظیر مشکلات شنوایی و بینایی، ظاهر می شوند. این تغییرات می توانند نشان دهنده ی بروز یک بیماری خطرناک باشند (نظیر بیماری کلیوی یا دیابت). اما برخی اوقات نیز ممکن است فقط نشان دهنده ی افزایش سن و پیری در گربه باشند. کنترل این تغییرات می تواند تاثیرات بسیاری بر روی نوع زندگی آن ها داشته باشد.
گربه مسن و مشکلات شنوایی : کم شنوایی یک گربه می تواند نشانه ای از پیری آن باشد و ممکن است به ناشنوایی کامل تبدیل گردد. این ناشنوایی به تدریج به وجود می آید و امکان دارد بر روی حواس دیگری (نظیر بویایی) نیز تاثیر گذار باشد. بعضی اوقات نیز مشکلات شنوایی گربه ها به نژاد آن ها ارتباط پیدا می کند، به طور مثال مشکلات شنوایی در گربه های سفید با چشم های آبی بیشتر مشاهده می گردد. البته این موضوع از سن پایین تر نیز قابل تشخیص می باشد.
بهترین راه تست شنوایی گربه صدا کردن اسم گربه از جایی که نمی تواند شما را مشاهده کند می باشد(می توانید اسم گربه را صدا زده یا حتی صدای هیس در بیاورید) جهت تست کردن شنوایی گربه، دست زدن و یا تولید کردن صدا با اشیا کار مناسبی نمی باشد. به دلیل این که به طور معمول گربه می تواند لرزش و حرکت آن را حس کرده و از حس شنوایی اش استفاده نکند و بدین ترتیب شما را در تشخیص دچار اشتباه کند.
گربه های ناشنوا می توانند به نوع زندگی خود عادت نمایند، به شرطی که صاحبان آن ها برخورد آرامی با این نوع گربه ها داشته باشد. هم چنین حتما باید هنگامی که گربه خارج از خانه است از آن بیشتر مواظبت کنید و تنهایش نگذارید. زمانی که شما گربه ی ناشنوا را خارج از خانه تنها می گذارید سایر حیوانات نظیر گربه ها و سگ ها، وسایل باغبانی، ماشین ها و هر نوع خطر دیگری می توانند گربه را ترسانده و یا حتی برای آن خطرناک باشند. بنابر این گربه مسن به خصوص که ناشنوا هم باشد بیشتر از گربه های دیگر نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.

گربه مسن با مشکلات ناشنوایی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس