logo 2

گربه های عصبی

کلینیک دامپزشکی : ژنتیک و نژاد : همان طور که نژاد های متفاوت سگ ها رفتاری های متفاوتی دارند , گربه ها نیز بر حسب نژاد رفتار های به خصوص و خلق و خوی خاص خود را دارا می باشند.
تجربه هایی ترسناک و درد آور : معمولا گربه ها پس از یک تجربه ترسناک و هراس انگیز , به صورت طبیعی و طبق رفتار های طبیعی بدن و سیستم دفاعی , دیگر سراغ منشا آن تجربه نخواهند رفت.
عدم داشتن اعتماد به نفس : بهترین زمان برای رشد و پیشرفت اعتماد به نفس یک گربه در جوانی و خردسالی می باشد و و در صورتی که گربه شما در سنین جوانی خود تجربه های ترسناک و یا با موضوعات دردناک را تجربه کرده باشد یا مهم تر از همه به دور از خانواده و اجتماع و هم چنین مردم و انسان ها رشد کرده باشد به طور یقین رفتار متفاوتی با انسان های غریبه یا در کل انسان ها و صدا ها خواهد داشت.
اگر گربه ها اجتماعی گردند و از کودکی در کنار انسان ها و روابط و مسائل های آن ها بزرگ بشوند , قطعا اعتماد به نفس بیشتر و آشنایی بیشتری با محیط و انسان ها دارند تا گربه ای که نیمی از سنش را در اسارت یا مریضی به سر برده باشد.
اگر گربه شما بعد از شنیدن صداهای جدید نظیر رعد و برق ، جیغ و داد و یا صداهای بلند تغییرات رفتاری داشت و رفتارش عوض شد تنها یک راه می تواند به گربه ی شما کمک کند. بدین صورت عمل کنید و او را داخل گوشه از اتاق (داخل جعبه و یا محدوده) قرار بدهید ( ترجیحا آشپز خانه یا مکان هایی دارای محل هایی برای مخفی شدن است نباشد). پوشش جعبه یا محدوده را با پتو یی بپوشانید. این بهترین راه برای معرفی صداهای جدید و اجتماعی کردن گربه خود در مدت زمان کوتاه و با آرامش و سر و صدایی کم می باشد.
داشتن اسباب بازی یا تشویقی باعث می گردد تا گربه احساس آرامش و راحتی کند. زمانی که گربه در حال آشنایی با محیط جعبه یا محدوه است , کنار او نشسته و شروع به صحبت کردن با او کنید و سپس از دیگران نیز درخواست کنید تا بیایند و با صدا هایی متفاوت شروع به حرف زدن با گربه شما کنند تا گربه ی شما با سایر صدا ها و افراد دیگر آشنا گردد.
بسیار سخت است که بتوان گفت چه قدر زمان می برد تا یک گربه به صدا های متفاوت عادت کند ، زیرا گربه ها دارای شخصیت های متفاوت می باشند. این تکنیک می تواند برای عادت دادن گربه به مکان های جدید و صدا ها و همین طور آدم های جدید کمک موثری باشد .
شاید برای شما غیر ممکن و یا سخت باشد که گربه خود را در زمانی که عصبانی یا نگران باشد داخل باکس قرار داده و سوار ماشین گردید و به دامپزشکی مراجعه کنید. اما بهترین راه برای آرام ساختن یک گربه برای رفتن به نزد دامپزشک تخلیه کردن انرژی گربه است! این کار اصلا سخت نخواهد بود و تنها چیزی که شما نیاز دارید یک حیاط یا فضای باز جهت بازی کردن گربتان با لوازم و اسباب بازی هایش می باشد.
زمانی که گربه خود را در فضای باز قرار می دهید لوازم و اسباب بازی های او را نیز در محل هایی از فضای باز قرار دهید و او را تشویق به پیدا کردن آن ها نمایید. یکی از بهترین بازی ها و سرگرمی برای گربه استفاده از لیزری با نور قرمز می باشد. گربه ها بسیار علاقه دارند تا به دنبال چیزهایی که در حال فرار هستند بدوند و یقینا یک لیزر می تواند انرژی گربه شما را با این بازی تخلیه کند.
بازی با گربه های عصبی : گربه ها چه بی اعتماد به نفس، چه با اعتماد با نفس ،چه ترسو یا عصبی ، عاشق بازی می باشند. بازی کردن با یک اسباب بازی نظیر پرنده یا طناب می تواند به رشد و بلوغ غریز شکار گربه و افزایش اعتماد به نفس گربه کمک کند. با این حال ، سعی کنید به گربه خود فشار زیادی برای جلوگیری از ترس و عصبانیت نیاورید و بسیار آهسته مراحل را طی کنید. در صورتی که گربه شما نمی خواهد با اسباب بازی ها بازی کند، شما باید گربه را با لوازم و اسباب بازی هایش تنها بگذارید و نگران نباشید.

گربه های عصبی

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس