logo 2

damdezeshki marzdaran 15

کلینیک دامپزشکی مرزداران : هنوز هم گربه پرشین درمجموع، محبوب‌ترین گربه در سطح جهان است. باهم، پیشینه و خصوصیات این گربه‌ی اصیل و زیبا را بررسی می کنیم.گربه ایرانی جزو قدیمی‌ترین گربه‌های شناخته‌شده در جهان محسوب می‌شود و در اسناد موجود، از انتقال گربه پرشین از ایران به روسیه، کشورهای اروپایی، چین و میانمار از حدود 500 سال پیش، سخن به میان آمده است.
گربه ایرانی علاوه بر ایران در کشورهای انگلیس، فرانسه و ایتالیا محبوبیت بیش‌تری دارد.
ویژگی‌های فیزیکی گربه پرشین: در بین نژادهای مختلف گربه، گربه پرشین زیباترین درخشندگی را در مقابل نور دارد. گربه ایرانی ازلحاظ فیزیکی گربه‌ای بزرگ و دراز محسوب می‌شود. این گربه بسیار جذاب (بامزه) و دارای موهایی ابریشم مانند و لایه‌لایه است. رنگ چشم این گربه بستگی به انواع مختلف آن دارد. وزن گربه پرشین به 7 تا 12 کیلو می‌رسد و میانگین عمرش بین 15 تا 20 سال است.
خصوصیات روحی گربه پرشین : میزان تحرک و انرژی گربه ایرانی چندان زیاد نیست اما برای بازی کردن همیشه آماده بوده و گربه‌ای بسیار بامحبت و سازش‌پذیر است.
شما فقط در مواقع ضروری صدای این گربه را خواهید شنید و گربه‌ی پرسروصدایی نیست. ضمن این‌که گربه پرشین در خانه‌هایی که در آن افراد پرسروصدایی در حال رفت‌وآمد هستند احساس راحتی نخواهد کرد. این گربه‌ی باهوش نیاز به توجه و مراقبت دارد با این‌که گربه ایرانی، گربه‌ی نسبتاً مغروری نیز هست، بااین‌همه سطح سازش او با کودکان و حتی سایر حیوانات خانگی محسوب می‌شود.
گربه پرشین در جهیدن و بالا رفتن از درخت و موارد مشابه کمی ضعیف است این گربه بیش‌تر حرکات و بازی‌های ظریف را می‌پسندد.
مراقبت از گربه ایرانی : گربه ایرانی به مراقبت روزانه نیاز دارد و بهتر است که موهای این گربه به‌صورت روزانه شانه زده شود موهای طبقه‌طبقه و درخشان، علامت پوست و موی سالم گربه پرشین است جلوه و زیبایی گربه ایرانی بستگی زیادی به تغذیه سالم و رسیدگی به موهای او دارد.

گربه پرشین

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک