logo 2

گرفتن نبض گربه

کلینیک دامپزشکی : اغلب گربه ها در حالت استراحت دارای 110 الی 140 نبض در دقیقه می باشند. شما می توانید نبض گربه را با قرار دادن دست خود در کشاله ران گربه احساس کنید و تعداد آن را بشمارید. نبض حتما باید قوی و منظم باشد. برای یافتن نبض، دست خود را در طول ران حرکت دهید، جایی که پا به بدن متصل می گردد شما قادر به احساس نبض خواهید بود.
تنفس مصنوعی و گرفتن نبض گربه : به خاطر داشته باشید چنانچه گربه بیهوش نمی باشد و یا اینکه نواحی پشت و اندام های آن آسیب ندیده اند، بهترین کار این است که عمل تنفس مصنوعی را با تاب دادن گربه شروع کنید. این کار باعث تمیز شدن مجاری هوایی از مخاط و مایعات می شود. در صورتی که این کار امکان پذیر نباشد، ممکن است به این نتیجه برسید که انجام عمل تنفس مصنوعی از راه قفسه سینه راحت تر می باشد. در صورتی که گربه بیهوش باشد و یا اینکه شما حدس می زنید قفسه سینه اسیب دیده است، روش تنفسی دهان به دهان بهتر خواهد بود. در انجام هر دو روش گربه را حین انجام کار به حالت افقی بخوابانید.
روش خارجی ( انجام تنفس مصنوعی از راه قفسه سینه )
کف هر دو دست خود را روی قفسه سینه و دنده ها قرار داده و آن را محکم به سمت پایین فشار دهید تا مواد از ریه ها خارج گردد . مراقب باشد فشار بیش از اندازه نباشد، زیرا ممکن است باعث شکستگی دنده ها گردد. فشار را تقلیل بدهید تا ریه ها منبسط شوند و هر پنج ثانیه یک بار این عمل را تکرار نمایید.
روش دهان به دهان : مجاری هوایی را از لحاظ تمیز بودن بررسی نمایید و سپس لب های خود را نزدیک به سوراخ بینی گربه قرار داده و به مدت سه ثانیه در آن بدمید. به مدت دو ثانیه عمل را متوقف کرده و سپس دوباره عمل را تکرار نمایید.

گرفتن نبض گربه

View all
سگ
عمومی
گربه

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران محفوظ می باشد  طراحی و توسعه : اینفولینک